icon_cross/orangeicon_upicon_shareicon_likeicon_moreicon_arrow/orangesaraksts-topicon_arrow/white

Par projektu

Attēls

Izdziedam 100 ir interaktīva mūzikas platforma, kurā gada gaitā pievienosim vairāk nekā 200 latviešu dziesmas, kas simt gadu garumā izturējušas laika pārbaudi un kļuvušas par nozīmīgākajiem valsts pastāvēšanas laikā radītajiem mūzikas paraugiem. Šī platforma veidota kā kultūrvēsturiski nozīmīga un paliekoša vērtība mūsu nākamajām paaudzēm, liecība par Latvijas pirmo simtgadi.

Platforma sastāv no Latvijā zināmu muzikologu, mūziķu un vēsturnieku atlasītām dažāda gadagājuma un žanra dziesmām, kam klāt apkopots to muzikālais pavadījums, nošu raksti, vārdi, kā arī saistīti vēsturiski fakti un fotogrāfijas. Dziesmu klāsts ik mēnesi tiek papildināts ar 20 jaunām iedziedamām un klausāmām dziesmām no kādas desmitgades, tā atspoguļojot  Latvijas vēstures simt gadus kopš Latvijas Republikas proklamēšanas.

Aicinām ikvienu izdziedāt savas iemīļotākās dziesmas un saglabāt savu dziedājumu kā vēstures liecību, kā daļu no, iespējams, garākās kopā dziedāšanas Latvijas un pasaules vēsturē. Tā  ir mūsu katra iespēja parādīt – Es esmu Latvija!

Garākā kopā dziedāšana tika aizsākta 2017. gada 15. novembrī un turpinās gada garumā līdz 2018. gada novembrim, veidojot visas tautas veltījumu – dāvanu Latvijai simtgadē. Projekta noslēgumā platforma ar tās saturu un izveidojušos kopdziesmu tiks dāvāta Latvijas Nacionālajai bibliotēkai.

Projekta mantojums un devums sabiedrībai

 • Kvalitatīvs un unikāls devums Latvijas mūzikas vērtību saglabāšanai, apkopojot ne vien dziesmas un to vārdus, bet arī notis un muzikālo pavadījumu
 • Tautiešu patriotisms un latviskās dzīvesdziņas vairošana caur tautai nozīmīgākajiem mūzikas darbiem un vēstures stāstiem, kas veidojušies ap tiem
 • Paaudžu saliedētība – jaunam un vecam ir sniegta iespēja izdziedāt Latvijas 100 gadus un pievienot savu balsi ilgākajai kopdziesmai kā vēstures liecību nākamajām paaudzēm.

 Izdziedam Latvijas simtgadi kopā!

Projekta iniciators: Elektrum

Sakām paldies muzikālā un kultūrvēsturiskā satura veidotājiem!

Mūzikas eksperti:

 • Juris Vaivods, komponists, mūzikas režisors, mūzikas konsultants, aranžētājs, muzikālais vadītājs Dailes teātra izrādēm;
 • Aigars Grāvers, mūziķis, mūzikas studijas producents;
 • Daiga Mazvērsīte, muzikoloģe, Latvijas Radio 2 žurnāliste;
 • Juris Kristons, mūzikas aranžētājs;
 • Jānis Švarcbahs, nošu redaktors.

 

Instrumentālisti:

 • Artis Poruks;
 • Edvīns Ozols;
 • Jānis Kalniņš.

 

Vēstures eksperti:

 • Mag.hist. Barba Ekmane, Latvijas kara muzejs vēstures nodaļas vadītāja;
 • Kaspars Strods, vēstures maģistrs arhīvniecībā.


Paldies projekta vēstnešiem!

Maestro Raimonds Pauls, Renārs Kaupers, Aija Andrejeva, Aminata, Dons, Vita Baļčunaite, Latvijas Nacionālais teātris, Jaunais Rīgas teātris, labdarības organizācija “Nāc līdzās!”, Dinamo Rīga, Lienes Šomases bērnu un jauniešu radošā studija,  Radio Skonto, Latvijas vecāku organizācija Mammamuntetiem.lv.

Paldies sadarbības partneriem!

Kultūras ministrija, Latvijas valsts simtgades birojs, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Autortiesību un komunicēšanas konsultāciju aģentūra / Latvijas Autoru apvienība

  

Ar AS "Latvenergo" klientu personas datu apstrādes principiem varat iepazīties šeit.