icon_cross/orangeicon_upicon_shareicon_likeicon_moreicon_arrow/orangesaraksts-topicon_arrow/white

Vairāk nekā 175 000 cilvēku vienojušies dāvanas izveidē Latvijai simtgadē

30. novembris, 2018

Image

Projekts „Izdziedam 100”, kuru kā dāvanu Latvijai aizsākām pērnā gada novembrī, ir noslēdzies! Mēs kopā esam izdziedājuši 10 358 dziesmas, veidojot pasaulē garāko digitālo kopdziesmu!

„Bija lieliski vērot, kā top mūsu tautas dāvinājums valstij svētkos. Nepilna gada laikā šīs idejas vārdā vienojušies tik daudz latviešu – gan tie, kas dzīvo tepat, Latvijā, gan tautieši ārzemēs. Ne mirkli nešaubījāmies, ka latvieši ir dziedātāju tauta, bet šāda cilvēku aktivitāte dara mūs patiesi lepnus,” teic Solvita Linde, AS „Latvenergo” Mārketinga un klientu apkalpošanas direktore.

Sakām paldies ikvienam, kas piedalījās dāvanas izveidē Latvijai! Turpmāk ikvienu aicinām apmeklēt Latvijas Nacionālo bibliotēku, kur vietnes saturs glabāsies kā daļa no bibliotēkas digitālā arhīva – liecība mūsu nākamajām paaudzēm par aizvadīto simtgades gadu.

„Izdziedam 100” ir Elektrum iniciēta visas tautas dāvana Latvijai simtgadē – interaktīva mūzikas platforma, kurā pievienoti vairāk nekā 400 latviešu nozīmīgākie skaņdarbi. Saturu veidojuši Latvijā zināmi muzikologi Juris Vaivods un Daiga Mazvērsīte, savukārt dziesmu apstrādi, fonogrammu un nošu izveidi veic Aigara Grāvera ierakstu studijas mūziķu kolektīvs.

Gada garumā, dziesmas izdziedot, ikvienam bija iespēja pievienot savu balsi vietnē topošajai kopdziesmai. Kādēļ tā īpaša? Tā ir ne vien Latvijā, bet arī teju nu jau pasaulē garākā digitālā kopdziesma, turklāt latviešu valodā – mūsu tautas dāvinājums valstij simtgadē. Jo mēs esam Latvija!

Projekts tapa ar Kultūras ministrijas Latvijas simtgades biroja un Latvijas Nacionālās bibliotēkas atbalstu.

Dalies